Novoroční předsevzetí

Je tu další nový rok a s ním spousta nových předsevzetí. Začíná doslova boj mezi tím, co bychom chtěli jinak a tím, co je skutečná realita. Proto mám pro vás pár drobných rad, jak svá předsevzetí nejen začít, ale hlavně vytrvat.

Za prvé a nejdůležitější je vědět, PROČ, chci určitou změnu. Pokud víte své jasné proč, víte, CO konkrétně chcete a JAK to máte udělat. V případě hubnutí, nestačí říct si „ Já chci zhubnout“ a držet bláznivé diety. Protože, co bude potom? Co když to hned nepůjde? Co je vlastně pro vás zhubnout? Když nebudete vědět své vlastní PROČ, nebudete mít ani dostatek motivace, která je tím nejdůležitějším prvkem, který vás k vašemu cíli dovede. Zeptejte se sami sebe, „Proč to chci?“ Pokud zůstanu v oblasti hubnutí, zkuste si najít své PROTOŽE, „Protože chci být zdravá a fit“, „Protože chci, aby mě nebolela záda“ „Protože chci doběhnout tramvaj a neztratit u toho plíce“ Těch důvodů je mnoho, záleží na vás, který je pro vás tím hlavním.

Za druhé, vykašlete se na diety!!! Prosím, pochopte jednou provždy, že zázračná dieta nikdy neexistovala a existovat nebude. Neohrožujte své zdraví mnohdy až nebezpečnými dietami, které žádný efekt ve výsledku nemají. Můžete namítat, že kolegyně v kanceláři s dělenou, poloviční, banánovou, sacharidovou,…. dietou, ale zhubla, tak proč by to nemělo mít efekt? Protože při dietě jako takové, když chybí pohybová aktivita, ztrácíte pouze vodu a potom svalovinu, ale ne tuky. Dostanete se do stadia, kdy vaše tělo bude podvyživené, váš metabolismus se zpomalí, vaše výkonnost klesne, budete ve stresu, a tuky se vás stále budou držet. Diety fungují jen tehdy, když jsou stanovené lékařem a slouží léčebným účelům. Zapomeňte na drastické a nesmyslné diety, které vás budou stát v nejlepším případě jen hromadu peněz a ztrátu času, v tom horším, i vaše zdraví. Najděte si raději svou vlastní bezpečnou cestu, která pro vás nebude jen o tom hubnutí, ale bude vaší součástí. Rozumné stravování je jednou z nich. Diety nevydržíte držet věčně, zakazovat si čokoládu na dalších 40 let taky asi nebudete, vyhýbat se rodinným oslavám kvůli chlebíčkům taky asi ne. Tak se na ty diety už vykašlete a o jídle přemýšlejte, vnímejte ho jako zdroj vaší energie, ne jako nutné zlo nebo nepřítele.

Za třetí, pohyb. Ano, bez něho to nepůjde, opravdu ne. Je pár jedinců, co k udržení jejich stávající postavy stačí stravovat se rozumně, ale pokud už máte nějaké to kilo navíc, tak bez pohybu vám to moc dobře nepůjde. A to z několika důvodů, správná pohybová aktivita vám zajistí, že budete pálit tuky a budovat svalovou hmotu, kterou potřebujete pro získání pevného a zdravého těla. Ano, i my ženy potřebujeme svaly, bez nich té pevné postavy nedocílíte. Za další, pohyb vám zajistí, že i za několik desítek let se budete moct hýbat, vaše svaly nebudou ochablé, klouby zatuhlé, kosti lámavé, a tím pádem si svou vytouženou postavu můžete udržet celý život. Další důvod je, že pokud se pohybu věnujete intenzivně a pravidelně, snadněji odoláte všem nezdravým jídlům a pochutinám, bude vám tzv. líto, nacpat do sebe pytel bonbonů, když víte, kolik vás dnešní trénink stál úsilí. Pro pohyb je významných plusů opravdu mnoho, budete mít lepší obranyschopnost, přestanou vás bolet záda, kolena atd. Ano, kolena i záda bolí obvykle z nedostatku pohybu a nesprávného zatížení. Budete se cítit fajn, zvýší se vaše sebevědomí, protože někdy budete překonávat sami sebe. Budete umět vnímat své vlastní tělo a být na sebe patřičně hrdí. Zhubnete, protože správně zvolená pohybová aktivita dokáže doslova zázraky. Vím to sama ze své vlastní zkušenosti.

Za čtvrté, vytrvejte, ať je vaše předsevzetí jakékoliv a nepodléhejte slovu HNED.  Zhubnout např. 15 kilo nepůjde hned, uběhnout maraton taky hned nepůjde, přestat jíst sladké také hned nepůjde, mít postavu snů také hned nepůjde. Třeba i vaše předsevzetí HNED nepůjde, tak to zkuste znovu a nevzdávejte všechnu svou snahu. Nové začátky nemusí být nutně jen na začátku nového roku, můžete začít klidně ve čtvrtek nebo 3.2. Ale jediné co musíte je, začít. Přestat doufat v zázračné pilulky a zkusit tu změnu provést sám od sebe. Kde si nejste jisti, najměte si profesionála, protože zkažený zub si také nebudete vrtat sami. Správný osobní trenér za vás udělá kus práce, stejně jako např. nutriční poradce. Všichni tu jsme proto, abychom vám pomohli, máme potřebné znalosti, zkušenosti, pomůžeme vám zlepšit vaše dovednosti nebo získat nové, zajistíme vaši bezpečnost a efektivitu, ale hlavně, nebudete na to sami.

Tak to letos zkuste jinak a uvidíte, jak skvělé výsledky budete mít. Držím pěsti všem, kteří se rozhodli pro změnu a jdou za ní, ať je jakákoliv, vytrvejte. Výsledek stojí za to!

Báječný rok 2019 všem, trenérka Lucka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *